MINIWYPRAWY Z WARSZAWY – SPŁYW KAJAKIEM PO RADOMCE

Okolice Puszczy Kozienickiej na Mazowszu to częsty cel naszych miniwypraw. Kiedy szukamy pomysłów na jednodniową lub weekendową wycieczkę godzinę drogi od Warszawy, nasz wybór nierzadko pada na tamte rejony. Dlaczego warto odwiedzić Puszczą Kozienicką? Naszym zdaniem nie tylko ze względu na oszałamiające leśne spacery, takie jak na jej najsłynniejszym szlaku, czyli Źródłach Królewskich. Piękno przyrody okolicy Kozienic można podziwiać także z wody, w trakcie spływu kajakowego rzeką Radomką, do czego chcemy Was zachęcić w tym wpisie!

Spływ kajakiem po Radomce – co warto wiedzieć?

W okolicy Kozienic znajdziecie co najmniej kilka wypożyczalni kajaków, a także firm zajmujących się organizacją spływów kajakowych, na przykład Biver.pl lub wypożyczalnia kajaków i SUPów Czarna Perła. Nam zależało na krótkim spływie, bo miała w nim uczestniczyć nasza 4-letnia córka. Doradzono nam spływ Radomką na odcinku Brzóza-Rogożek. Przeważnie trwa on ok. godziny i jest jednym z najładniejszych etapów trasy na rzece Radomce, bo można tu podziwiać wiele roślinności, a także pobawić się w omijanie przeszkód, takich jak powalone pnie drzew. Wypożyczenie kajaka trzyosobowego na taki spływ kosztowało nas 70 zł.

Tym razem udało nam się połączyć kajakowanie z grzybobraniem 🙂

Jeśli marzy Wam się dłuższy spływ kajakiem po Radomce, to także nie będziecie zawiedzeni. W organizacji takiej przygody dla Was i Waszych znajomych, albo w ramach integracji firmowej, może pomóc na przykład Polana Piratów. Sam spływ kajakiem trwa ok. 3,5 godziny, ale wyprawa przeciąga się na cały dzień za sprawą postojów na plaży i organizowanych w ich trakcie atrakcji.

Puszcza Kozienicka – gdzie nad wodę?

Jeśli kajaki to nie Wasza bajka, to jak inaczej możecie spędzić czas nad wodą w okolicy Kozienic i Puszczy Kozienickiej? Jezioro Kozienickie to dobry wybór dla tych, którym nie przeszkadza towarzystwo innych rodzin z dziećmi, nierzadko głośno bawiących się nie tylko w wodzie, ale także na pobliskim placu zabaw i siłowni plenerowej. Jednak jeśli szukacie bardziej ustronnych zakątków, to z całego serca polecamy Wam Rezerwat Przyrody Brzeźniczka w Puszczy Kozienickiej. Możecie posiedzieć tutaj w ciszy nad przepięknym rozlewiskiem Brzeźniczki.

Nad Jeziorem Kozienickim
Nad Rozlewskiem Brzeźniczki

Fani (i fanatycy) wędkowania także znajdą w tej okolicy coś dla siebie. Łowisko 3 Stawy w Goryniu (niecałe pół godziny drogi od Kozienic) to miejsce, gdzie można nie tylko łowić ryby w towarzystwie innych pasjonatów tej aktywności, ale także zatrzymać się na dłuższy pobyt w domkach kempingowych. A z kolei amatorom pływania z pewnością spodoba się basen Delfin w Kozienicach. Lubimy spędzać tam czas z córką, bo miejsce jest o wiele bardziej kameralne od większości warszawskich pływalni, a jednocześnie jest to wystarczająco duży kompleks, by każdy znalazł tam coś dla siebie.

Na terenie Łowiska 3 Stawy

Szukacie pomysłów na krótkie wypady w okolicy Warszawy? Polecamy zamek w Czersku, zwłaszcza dla małych fanów rycerzy i księżniczek.

A może planujecie wyprawę w Polskę, ale na dłużej i dalej? Zjechaliśmy kamperem Podlasie i Roztocze. Oba te regiony z całego serca polecamy jako cel rodzinnego podróżowania!

kozienice / puszcza kozienicka / okolice kozienic / co robić w kozienicach / co zobaczyć w puszczy kozienickiej / gdzie najlepszy spływ kajakowy w kozienicach / spływ kajakowy po radomce / jak zorganizować spływ kajakiem po radomce / spływ kajakiem po radomce czy warto / jak aktywnie spędzić czas w kozienicach / jak aktywnie spędzić czas w puszczy kozienickiej / najciekawsze miejsca na mazowszu / najpiękniejsze miejsca na mazowszu / atrakcje mazowsza / zwiedzanie mazowsza / gdzie pojechać godzinę drogi od warszawy / ciekawe miejsca blisko warszawy /

1 komentarz