KUBA – TOP 7 hawańskich atrakcji

 

Posłuchać Buena Visty na żywo

Informacji o tym show na pewno nie przegapicie – plakaty będą wisiały na ulicach, a dodatkowo o występach przypomną wam parę razy dziennie uliczni „event managerzy”. Gdy już wybierzecie się na koncert, jest spora szansa, że zamiast Buena Visty usłyszycie tylko jednego z właściwych wokalistów zespołu, a dodatkowo wystąpi z nim jego szwagier, ciotka i paru kumpli. I tak warto, bo Kubańczycy po prostu mają to coś.

 

Zjeść ogon homara za 40 zł

Owoce morza (ryby, krewetki, homary) są jednym z najbardziej dostępnych produktów na Kubie, co wpływa na ich stosunkowo niską cenę. Ogon homara widnieje w menu prawie każdej restauracji. Podaje się go z warzywami i ryżem lub platanami. Więcej o kubańskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

 

Wsiąść do pociągu byle jakiego

Nie ma prostszego sposobu na to, by docenić nasze poczciwe koleje polskie. Wystarczy polecieć na Kubę i wsiąść do tutejszego pociągu.  Nie warto sprawdzać rozkładu jazdy, bo pociągi i tak kursują jak chcą i zawsze są spóźnione. Przystanki to najczęściej zwykłe betonowe płyty, gdzieś w środku pola. Jednak atmosfera w trakcie przejażdżki rekompensuje wszystko. Kubańczycy słuchają muzyki z boomboksów, podśpiewują, czasem nawet tańczą. Wszyscy ze wszystkimi rozmawiają. Mimo że pociąg zatrzymuje się raz na jakiś czas na przerwy techniczne, nikt się tym zbytnio nie przejmuje. Naszą wyprawę pociągiem z Casablanki do Guanabo opisaliśmy tutaj.

 

Pojeździć oldtimerem po ulicach starej i nowszej Hawany

Wynajęcie starego auta, by pojeździć nim po Hawanie, to sposób na podróż w czasie. Hawana wygląda najpiękniej, gdy podziwia się ją jako pasażer siedzący na szerokim, tylnym siedzeniu różowego Buicka. W kabriolecie z łatwością można robić zdjęcia, w trakcie podróży opalamy się, a przewodnik i kierowca opowiadają anegdoty o mijanych atrakcjach. Możemy zatrzymać się w dowolnym miejscu i spędzić w nim tyle czasu, ile uznamy za stosowne, nim ruszymy dalej. Taka wyprawa nie należy do najtańszych (ok. 25 CUC, czyli 100 zł za godzinę), ale nie wolno sobie odmówić tej formy poznania Hawany.

 

Napić się guarapo

O tym, czym dla Kubańczyków jest guarapo, czyli sok z trzciny cukrowej, pisaliśmy już tutaj.

 

Spędzić dzień na jednej z hawańskich plaż

O Playas del Este już na naszym blogu wspominaliśmy. Opisaliśmy szczegółowo nasze wyprawy na 3 plaże: Santa Maria de Mar, Tarará i Guanabo. Sami zdecydujcie, która z nich najbardziej odpowiada Waszym potrzebom.

 

Pojechać na wycieczkę do doliny Viñales

Około dwóch godzin jazdy samochodem od Hawany mieści się jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Egzotyczne, przepiękne wzgórza zwane mogotes to formacja unikalna dla Kuby. W okolicy znajduje się także malowidło El Mural de la Prehistoria. Wbrew nazwie zostało stworzone współcześnie, wedle wizji samego Fidela Castro. Obowiązkowy lunch w restauracji z widokiem na całą dolinę.

 

/ kuchnia kubańska / gdzie jeść na kubie / gdzie jeść w hawanie / co zjeść na kubie / co zjeść w hawanie / dania na kubie / jedzenie na kubie / jedzenie w hawanie / wakacje na kubie / wakacje w hawanie / wyjazd na kubę / ciekawostki kuba / ciekawostki hawana / atrakcje w hawanie / atrakcje na kubie / turystyka na kubie / co robić na kubie / gdzie jechać na kubie / co zwiedzać w hawanie / co zobaczyć w hawanie / ciekawe miejsca na kubie / ciekawe miejsca w hawanie

1 komentarz

  • comment-avatar
    mewa 31/03/2016 (20:37)

    Kuba – kraj gdzie czas się zatrzymał 🙂 jeden z moich celów podróżniczych