VANILLA COLA FLOAT

Cola z lodami to połączenie, które kojarzy nam się z latami 90., kiedy do Polski wchodziły pierwsze duże sieciówki z amerykańskim jedzeniem. W jednej z nich – Pizza Hut – pod koniec menu widniała tajemnicza pozycja o nazwie Pepsi Float. Nie wydaje nam się, by kiedykolwiek cieszyła się w Polsce dużym powodzeniem, a naszym zdaniem to bardzo ciekawy, choć cholernie kaloryczny miks.

W ostatnim czasie zauważyliśmy, że coraz lepiej dostępny zrobił się napój, który przez lata można było kupić tylko na zachodzie (lub za ciężkie pieniądze w sklepach typu Kuchnie Świata), a mianowicie Vanilla Cola.

Jego pojawienie się na sklepowych półkach w Polsce zainspirowało nas do odtworzenia smaku sprzed lat, do tego w podwójnie waniliowej wersji. Tak powstała nasza wersja napoju cola float – przepis z podwójną dawką wanilii.

W przepisach, które widzieliśmy, radzą, by do szklanki najpierw wrzucić lody waniliowe i dopiero potem zalać je colą. Efekt niestety nie jest zbyt apetyczny, bo mleczne lody dziwnie się pienią pod wpływem gazu z coli. Naszym zdaniem lepiej dodać lody na koniec, na górze, tuż przed podaniem, żeby każdy mógł samemu je sobie wymieszać w szklance.

Kostki lodu są w tym przepisie opcjonalne. Dzięki nim lody dłużej się utrzymują, ale jeśli nie lubicie rozwadniać słodkich napojów, to możecie z nich zrezygnować.

Składniki / 1 porcja

zimna waniliowa Cola
lody waniliowe
kostki lodu

  1. Do wysokiej szklanki wsadzić kilka kostek lodu.
  2. Nalać colę, pozostawiając nieco miejsca na lody.
  3. Dodać kulkę lodów i rurkę.

Jeśli szukacie przepisów na słodkie, ale zdrowsze napoje, to sprawdźcie na przykład nasze mango lassi albo przepis na domowej roboty imbirowy napój sodowy, czyli ginger ale.

Na naszej stronie znajdziecie również przepis na domową kombuchę, czyli japońską fermentowaną herbatę, a także na wietnamską kawę na zimno.

A może interesują Was inne niezdrowe, kaloryczne, ale za to pyszne przepisy kuchni amerykańskiej? Wrzucaliśmy już sporo naszych propozycji, między innymi skrzydełka buffalo wings lub corn doga.

kuchnia amerykańska / przepisy amerykańskie / napoje amerykańskie / napoje z usa / napoje z colą / cola float / pepsi float / jak zrobić colę float / jak zrobić pepsi float / przepis na pepsi float / przepis na colę float / co to jest pepsi float / co to jest cola float / przepis na amerykańskie napoje / niezdrowe desery /

1 komentarz

  • comment-avatar
    Stuart Burton 16/10/2023 (19:46)

    Ja pie*dole co za abominacja kulinarna, chętnie spróbuję i pozdrawiam z rodzinką, besos.